Kategorie
Uroda

Jak wykonać regenerujący szampon do włosów?

Włosy, które regularnie są katowane farbami z amoniakiem, lakierami do włosów i innymi produktami typowo stylizacyjnymi, po prostu nie mogą dobrze wyglądać. Oczywiście z daleka będą prezentować się atrakcyjnie, ale gdy tylko zmyje się z nich tą całą upiększającą je warstwę, oczom ukarze się ich prawdziwy stan

Włosy, które regularnie są katowane farbami z amoniakiem, lakierami do włosów i innymi produktami typowo stylizacyjnymi, po prostu nie mogą dobrze wyglądać. Oczywiście z daleka będą prezentować się atrakcyjnie, ale gdy tylko zmyje się z nich tą całą upiększającą je warstwę, oczom ukarze się ich prawdziwy stan. A nie będzie to przyjemny widok. Włosy, które traktuje się w taki sposób na co dzień, zazwyczaj są wysuszone, łamią się i przypominają dosłownie siano. Aby je odżywić, trzeba im zapewnić solidną kurację pielęgnacyjną. Głównym jej elementem może być domowy szampon do włosów o działaniu regeneracyjnym.

Jeżeli chcesz sama przygotować dla siebie taki kosmetyk, najpierw sprawdź, czy posiadasz wszystkie niezbędne do tego składniki. A musisz zaopatrzyć się w: 5 ml olejku jojoba, 5 ml olejku wiesiołkowego, 10 ml olejku migdałowego, 10 ml oleju kokosowego oraz dodatkowo w olejek rozmarynowy i olejek rumianku rzymskiego. Teraz wlej do małego garnka zimną wodę (powinna zakryć ok. 2/3 naczynia) i ją zagotuj. Na garnku umieść mniejszy rondelek, aby przygotować dla swoich ziół kąpiel wodną, która je rozpuści i sprawi, że twój szampon do włosów będzie mieć lepszą konsystencję.

Do rondelka wlej olejek kokosowy, olejek migdałowy, olejek jojoba i olejek wiesiołkowy. Dokładnie wymieszaj całą miksturę, a gdy uznasz, że oleje dobrze się ze sobą połączyły, zdejmij naczynie z ognia i poczekaj, aż roztwór trochę ostygnie. Następnie dodaj do niego pięć kropelek olejku rumianku rzymskiego oraz dokładnie taką samą ilość olejku rozmarynowego. Raz jeszcze wszystko wymieszaj. Gotowe. Twój regenerujący szampon do włosów właśnie został przygotowany. Postaraj się nałożyć go na włosy w wolnym czasie, owinąć je folią i pozostawić go na nich na całą godzinę. Potem wszystko dokładnie spłucz. Efekty zobaczysz już po jednym takim zabiegu.

Oczywiście w drogeriach też możesz znaleźć specjalne regenerujące szampony do włosów i czasami one też potrafią wykazać się zadowalającym działaniem. Jeżeli więc nie chcesz ich tworzyć sama, skorzystaj z czego, co dostępne jest w sklepach kosmetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *