Kategorie
Blog

Jak wybrać odpowiednią biżuterię ślubną?

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu. Wiele dziewczyn marzy o tym dniu już od dziecka. Dlatego narzeczeni starają się, alby wszystko było idealne, a Panna młoda wyglądała zjawiskowo. Wymarzona suknia ślubna, często szyta na miarę to nie wszystko. Pełnego uroku i wdzięku dopełnia biżuteria. Jak właściwie dobrać biżuterię, aby podkreślała piękny wygląd Panny młodej?

Kolor sukni

Biżuteria powinna stanowić spójną całość z suknią i innymi dodatkami. Wybierając między złotą a srebrną biżuterią, warto zasugerować się kolorem sukni. Dla kreacji w czystej w kolorze czystej bieli idealnym rozwiązaniem będą dodatki w kolorze srebrnym. Ale Złamana biel będzie idealnie współgrała zarówno z biżuterią srebrną jak i złotą. W takim przypadku decydujący będzie typ urody panny młodej. Dla sukni w kolorze ciemnego ercu lepszym rozwiązaniem będzie złota biżuteria.

Styl sukni

Biżuteria dopasowana kolorystycznie do sukni to jednak nie wszystko. Należy również dobrać jej styl do stylu sukni ślubnej. Najwięcej możliwości doboru dodatków dają suknię o prostym kroju i stylu. Jednak mocno ozdobne kreacje często również wymagają dopełnienia biżuterią. Do sukni vintage będą pasowały, do świetnej lekkiej sukni długie kolczyki, a do popularnej princessy kryształki Sworowskiego. Przeszła żona może zastosować się do tradycyjnych połączeń lub dobrać inne dodatki, w których będzie czuła się dobrze.

Dekolt

Do sukni z dekoltem w kształcie litery V sprawdzą się naszyjniki. Ciekawie prezentować się będą naszyjniki na dłuższym łańcuszku. Dla kobiet, które nie lubią nosić biżuterii na szyi, odpowiednim rozwiązaniem będą wiszące kolczyki. Dekolt w kształcie serca w sukni bez ramiączek to idealne tło dla naszyjnika czy nawet ozdobnej kolii. Ale również stworzy fajną całość z wierzącymi kolczykami. Asymetryczny dekolt z jednym ramiączkiem najlepiej będzie prezentował się w towarzystwie kolczyków zarówno wiszących, jaki jak i skromnym wkrętek.

Biżuteria z metali szlachetnych

Sztuczna biżuteria jest piękna, ale bywa tak, że wywołuje reakcje alergiczne. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w dniu ślubu, bezpieczniej jest wybrać biżuterię wykonaną ze złota, srebra czy platyny.

Dzień ślubu to wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka. W tym dniu każda panna młoda chciałby się prezentować perfekcyjnie. Idealny wygląd to nie tylko piękna suknia, ale również biżuteria dopełniająca całości i podkreślająca piękno sukni i urodę przyszłej żony. Jest kilka zasad, którymi można kierować się przy doborze biżuterii ślubnej. Jednak przede wszystkim panna młoda musi w czuć się wyjątkowo, a dodatki powinny być dopasowane do jej osobowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *