• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-08-31 09:00:07

Wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że kwas hialuronowy jest zły oraz, że jest to kolejny wymysł naszych czasów. Mało kto wie, że kwas hialuronowy jest naturalnym rodzajem polisacharydu, który jest spotykany u praktycznie wszystkich organizmów żywych. Dzięki specyficznej budowie kwas hialuronowy ma niesamowitą zdolność wiązania wody w komórkach skóry.

 

U każdego człowieka kwas ten naturalnie występuje w skórze właściwej. Niestety organizm wraz z wiekiem zatraca zdolność naturalnego wytwarzania tego związku. Skóra pozbawiona wody wiotczeje, staje się sucha, matowa i wygląda po prostu staro. Powstających w ten sposób zmarszczek łatwo można się pozbyć. Daje nam taką szansę obecna kosmetologia. Kwas hialuronowy pozwoli na uzupełnienie ubytków kwasu w skórze.

 

Naukowcy odkryli, że każda cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody. Jest to ogromna ilość, która z pewnością poprawi stan naszej skóry. Kwas ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wykorzystywany jest do produkcji różnego rodzaju kremów, żeli, implantów. Specjalistyczne laboratoria wyspecjalizowały się nawet w syntetycznej produkcji tego jakże ważnego składnika.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kwas hialuronowy
Nick: