• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-08-31 08:24:47

Kosmetyki zapachoweNazwa perfumy pochodzi od francuskiego zwrotu per fumée co dosłownie tłumaczy się jako przez dym. I właśnie tak działaja perfumy. Dzięki swojej lotności unoszą się wokół wyperfumowanej osoby i działają na zmysł powonienia innych osób. Pierwsze perfumy lub raczej środki zapachowe miały zupełnie inne przeznaczenie niż obecnie. Egipcjanie stosowali wonne olejki do balsamowania zwłok.

 

Dopiero kolejne pokolenia przekonały się o tym, iż perfumy mogą wiele powiedzieć o osobie i wiele zdziałąć w kontaktach towarzyskich. Pierwotnie wierzono również w lecznicze właściwości perfum, stosowano je więc jako środki farmaceutyczne. Rozwój zakładów perfumeryjnych w Europie zawdzięczamy Katarzynie Medycejskiej, któa sprowadziła je tutaj w XVI wieku. Z kolei wiek później sądzono, że perfumy to jakaś fanaberia i najlepszy jest własny zapach, który chroni przed zarazami. W XIX wieku ponownie postawiono na rozwój dziedzin perfumeryjnych. Do dziś produkowane są one praktycznie przez wszystkich. Światowe marki to m.in. Chanel, Dior. Inne marki produkujące perfumy i wody toaletowe o troche niższej jakości to między innymi Adidas, Puma, Nike.

 

Dobrze dobrane perfumy są jak częśc garderoby. Stapiają się z człowiekiem nadając mu jednocześnie charakterystyczny, indywidualny zapach. Ciekawostką jest to, że te same perfumy na różnych osobach mogą pachnieć inaczej. Związane jest to z fizjologią poszczególnych osób. Dlatego wybierając perfumy należy kierować się swoim indywidualnym wyczuciem. Nalezy również pamiętać, że perfumy i wody produkujące na przykład przez firmę Adidas, nie będą równie trwałe jak kosmetyki Chanel. Nie dajmy się także nabrać na ogólną nazwę perfumy, gdyż obecnie w ten sposób określane są wszystkie kosmetyki zapachowe. Jeśli na buteleczne napisane jest eau de parfum – oznacza to tylko wodę perfumowaną, a nie perfumy.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kosmetyki zapachowe
Nick: