• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-08-31 08:14:47

Kosmetyki pielęgnacyjne do skóryBy skóra przez długie lata była gładka i jędrna, nalezy o nią odpowiednio zadbać. Pomogą nam w tym kosmetyki pielęgnacyjne do skóry. W grupie tej znajdziemy różnego typu kremy, balsamy, olejki i pianki, które dzięki odpowiednim składnikom, wpłyną pozytywnie na skórę.

 

Kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry zawierają cały szereg składników, które uzależnione są od przeznaczenia kremy. Jedne zawierają środki nawilżajace, inne środki matujące, a jeszcze inny redukują proces starzenia się skóry. Kupując krem warto dokładnie przeanalizować jego skład, gdyż źle dobrany moze spowodować więcej szkody niż pożytku. Specjalistyczne kremy – tak zwane dermokremy – kupić można wyłącznie w aptekach. 

 

Balsamy mają nieco inną konsystencję niż kremy. Są bardziej półpłynne i przesnaczone do skóry całego ciała. Także tu panuje pełna różnorodność. Ostatnio szczególnym powodzeniem cieszą się balsamy brązujące, które dzięki skąłdnikom takim jak łupina orzecha włoskiego, poparwiają koloryt skóry. Niezaleznie od tego, jakie kosmetyki pielegnacyjne mamy zamiar stosować, warto wcześniej wybraćsię do dermatologa lub kosmetologa. Pomogą nam oni w okresleniu typu naszej skóry i dobraniu odpowiednich preparatów pielęgnujących.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kosmetyki pielęgnacyjne do skóry
Nick: