• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-08-31 08:08:46

Kosmetyki koloroweKosmetykami kolorowymi nazywane są wszelkie kosmetyki służace do wykonywania makijażu. Do tej kategorii kosmetyków zaliczamy kosmetyki kolorowe do ust – pomadki, konturówki, błyszczyki; kosmetyki kolorowe do powiek – cienie, kredki, eyelinery; kosmetyki kolorowe do twarzy – pudry, podkłądy, korektory, róże, pudry brązujące; kosmetyki kolorowe do rzęs – maskary. 

 

Wszystkie te kosmetyki oprócz swoich specyficznych właściwości zawierają w swoim składzie wiele substancji odżywczych i pielegnacyjnych. Niejednorotnie spotkać można kosmetyki kolorowe z fitrami, któe ochroniąnaszą twarz przez szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom kolorowym możemy w bardzo prosty i szybki sposób zmienić nasz wygląd, ukryc mankamenty i niedoskonałości skóry, a nawet wymedelować twarz, to znaczy sprawić, by optycznie wygądałą nieco inaczej niż w rzeczywistości.

 

Koncerny kosmetyczne wręcz prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych produktów kosmetycznych. Spotkać możemy szminki powiększające usta, maskary wydłużające rzęsy lub podkłądy utrzymujace się do 16 godzin. Decydując się na zakup któregokolwiek produktu należy sprawdzić, czy nie jest on przeterminowany lub czy jego opakowanie nie jeszt uszkodzone. Większość tego typu produktów nadaje się do użycia przez kilka miesięcy po otwarciu, dlatego jeśli kosmetyk w sklepie był już przez kogoś otwierany istnieje możliwość, że stracił już swoje właściwości..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kosmetyki kolorowe
Nick: