• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-08-31 08:04:40

PierścionkiPierścionki to jedne z najczęściej zakładanych ozdób. Zakładane są na palce rąk i stóp. Pierścionki bardzo często zdobione są kamieniami – naturalnymi i sztucznymi. Niekiedy mają wydźwięk symboliczny. Przykładem takiego symbolicznego pierścionka jest z pewnością pierścionek zaręczynowy oraz obrączka.

 

Przy wyborze pierścionka warto jest zachować kilka podstawowych zasad. Dzięki nim będziemy mieli pewność, że nasza biżuteria jest dobrze dobrana. Podstawowa rzecz to rozmiar pierścionka. Rozmiar palca zmierzyć możemy u jubilera lub po prostu kawałkiem nitki, Pierścionek powinien opierać się na najgrubszym stawie palca. Nie moze być ani za ciasny, ani za luźny. Pierścionka nie należy mierzyć w pośpiechy, ani w gorące dni. Palce są wtedy spuchnięte i odbiegają rozmiarem od rzeczywistego.

 

Przy pierścionkach sprawdza się zasada im mniej tym lepiej. Nie należy przesadzać z ilością pierścionków na dłoniach. Nie świadczy to wcale o naszym bogactwie, ale o zupełnym braku gustu. Do kreacji skromnej można pozwolić sobie na założenie dużego i bogatego pierścionka, przy kreacji strojnej lepiej założyć pierścionek skromny lub wcale. Zakłądając pierścionek musimy mieć świadomość, że będzie on przykuwał wzrok do naszych dłoni. Tylko wypielęgnowane dłonie, najlepiej z dobranym do kreacji i do koloru kamienia w pierścionku lakierem, nbędą się dobrze prezentowały.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pierścionki
Nick: