• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-08-30 15:18:40

NaszyjnikiTradycja zdobienai szyji naszyjnikami sięga czasów ludzi pierwotnych. Wykonywali oni swoje ozdoby z kamieni, muszli, kości i zębów. Gdy człowiek opanował technikę obróbki metali, naszyjniki zaczęły powstawać ze złota i srebra. Dodatkowo łączono jest z różnymi kamieniami lub kryształami.

 

Dziś naszyjniki zdobiące szyje produkowane są róznież z materiałów sztucznych oraz zupełnie nieużytkowych. Sztuka wyboru naszyjnika jest tylko z pozoru prostą sprawą. Przy podejmowaniu decyzji o kształcie i sługości tej ozdoby warto dobrze przyjrzeć się swojej figurze, wzrostowi i kształtowi twarzy.

 

Biżuteria może maskować pewne niedoskonałości, ale może także je uwydatnić. Jeśli jesteś krępej budowy ciała, a twoja szyja jest raczej krótka i gruba, zdecyduj się na wiszące naszyjniki, które opadają między biutstm. Najlepiej by były wykonane z materiałów "siwetlistych" np. kryształów. Przy szyji krótkiej nie nalezy zakłądać naszyjników, które ściśle przylegają do szyji, tzw. obróżek. Przy takiej budowie najlepiej zakładać naszyjniki opadające, pamiętając by zachować odstęp między szyją i wisorkiem ok. 5 cm. Najłatwiej jest dopasować naszyjnik do szyji smukłej i długiej. Przy takiej budowie każdy rodzaj naszyjników będzie wyglądał dobrze..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Naszyjniki
Nick: