• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2010-08-30 15:04:40

KolczykiKolczyki to ozdobne przedmioty noszone głównie w uszach. Historia ozdabiania ciała zaczyna się już u ludzi pierwotnych. Chęć wyróżnienia się sprawiała, że ludzie wykorzystywali jako ozdoby kości, patyczki i różne inne przedmioty. Biżuteria, w tym kolczyki, służyła także jako element magiczny.

 

Wykonywano ją ze szczególnie ważnych materiałów. Miałą przez to chronić osobę noszącą lub też pomagać jej w czymś. W niektórych kulturach zwyczaj kolczykowania jest tak silnie zakorzeniony, iż zabiegowi temu poddawane są nowonarodzone dziwczynkiStylistyka kolczyków przez lata zmieniała się. Modne stawały się na przemian kolczyki skromne i kolczyki ekstrawaganckie. Dziś nie ma miejsca na nudę w kolczykowym świecie. Kolczyki zakładane są zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Powstała także specjalna nazwa określająca kolczykowanie – jest to tak zwany piercing.

 

Ludzie przekłuwają sobie praktycznie wszsytekie miejsca – od uszu, przez nosy, po pepki i wiele innych. Nie ma zasad i wymogów co do tego, jakie ozdoby kolczykowe powinny być noszone. Modna są zarówno te małe, jak i te olbrzymie, te z metali szlachetnych, jak i te wykonane z modeliny. Ozdoby te stały się dziś niejednokrotnie sposobem na życie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kolczyki
Nick: