• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2012-05-07 13:52:48
 

Stroje dwuczęścioweNie od dziś na plażę wymagane wręcz było odzianie się w inne elementy garderoby, niż na co dzień. Stroje kąpielowe, bo i nich tu mowa, przez lata, wraz ze wzrostem wolności obyczajowej stawały się coraz bardziej skąpe, aż do dzisiejszych znanych z letnich obserwacji wzorów.

 

Dwuczęściowe stroje kąpielowe, znane były już wcześniej. Zakrywały jednak kobiety niemal od kolan po łokcie pozbawiając całkowicie przyjemności czerpanej z obcowania z naturą. Dzięki postępującej emancypacji możliwe było poniekąd osiągnięcie aktualnego stanu, gdzie już same kostiumy dwuczęściowe ewoluowały na kilka gałęzi.

 

Jadą z niech są powszechnie znane bikini, składające się ze staniczka i fig. Mniej znane z nazwy ale doskonale z fasonu jest tankini. Stroje kąpielowe tego typu zastąpiły staniczek topem na ramiączka lub wiązanym na szyi dzięki temu można uznać ten wariant za bardziej elegancki – cóż stoi na przeszkodzie ubrania do tego spódnicy i pójścia do restauracji wprost z plaży – znakomita oszczędność czasu i noszonych ze sobą rzeczy do przebrania się.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Stroje dwuczęściowe
Nick: