• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2012-05-07 13:40:31

Czym są stroje kąpieloweWakacje są czasem wyczekiwanym nie tylko przez dzieci i młodzież szkolną, ale także dorosłych, spragnionych odpoczynku od codziennej pracy zawodowej na łonie natury lub w zaciszu domowym. Urlop spędzić można na różne sposoby i w różnych miejscach.

 

Od dawna dużą popularnością cieszyły się wypady nad morze czy jeziora, a tam z pewnością potrzebne nam będą stroje kąpielowe, bo jakże bez nich pójść na plażę w słoneczny letni dzień.

 

Stroje kąpielowe, jak sama nazwa wskazuje, są elementem garderoby służącym do kąpieli. Nie chodzi tu jednak o prywatne moczenie się w wannie ale pływanie w morzu, jeziorze lub basenie publicznie. Potrzebne są one by nie gorszyć otoczenia zupełną nagością, a mimo to dalej czuć się swobodnie przy plażowaniu. W zależności od panujących zwyczajów i wolności obyczajowej stroje kąpielowe będą bardziej lub mniej skąpe. Jeśli chodzi o podział na damskie i męskie, to garderoba w tym zakresie znacząco odbiega od siebie w zakresie wzornictwa – wymagane jest bowiem ukrywanie innych partii ciała, których pokazywanie uznawane jest za gorszące i nieprzyzwoite..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są stroje kąpielowe
Nick: